Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


+4
Kavarna
The Dude
Sfatuitorul
HTG
8 participanți

    Indoieli si temeri...

    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Autentikov Mier Sept 04, 2019 12:35 pm

    150 si din partea mea cheers .. Bun regasit tuturor !!
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Mier Sept 04, 2019 12:40 pm

    Nu e bine. Eu ma angajez sa fac platforma pt FB, dupa aia sa vedem niste tarife si apoi sa le impartim la numarul de cotizanti. Am impresia ca sunt chestiuni separat (contul si promovarea). Ma interesez.
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Mier Sept 04, 2019 1:00 pm

    Autentikov a scris: Bun regasit tuturor !!

    Bine ai revenit Autentikov !! Poate ca si alti plecati iti vor urma exemplul.
    Va fi o toamna lunga. alien
    Kavarna
    Kavarna


    Mesaje : 1770
    Puncte : 1819
    Data de inscriere : 17/02/2015
    Varsta : 43

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Kavarna Mier Sept 04, 2019 1:34 pm

    Sfatuitorul a scris:Nu e bine. Eu ma angajez sa fac platforma pt FB, dupa aia sa vedem niste tarife si apoi sa le impartim la numarul de cotizanti. Am impresia ca sunt chestiuni separat (contul si promovarea). Ma interesez.

    M-am uitat pe FB. Nu-i mare scofala, insa trebuie sa stabilim unele lucruri (cele ce privesc contul, le vom discuta in privat);
    Eu stiu ca daca cedam drepturile reclamei ar fi suficient, In fine, hai sa ne interesam mai bine inainte de a face pasul. Si apropo, FB e o platforma in declin. Instagramul e cel mai tare zilele astea. Pe FB au ramas in majoritate persoane de o calitate indoielnica..

    Hai sa nu facem un pas gresit.
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Vin Sept 06, 2019 9:15 pm

    Am format pagina insa ne-au trecut in asteptare pentru verificari. Am uitat sa afirm ca eu urasc FB, practicile lor si faptul ca de dragul Republicii trebuie sa ma expun unor astfel de torturi si injosiri.. Sad
    Takuma
    Takuma


    Mesaje : 338
    Puncte : 338
    Data de inscriere : 12/04/2018
    Varsta : 58
    Localizare : Bucuresti

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Takuma Lun Sept 09, 2019 10:20 am

    Ei bine, ceva noutati ??
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de The Dude Mar Sept 10, 2019 8:56 am

    Eu zic sa temperam putin. Duminica am studiat Google si am dat peste o sectiune de promovare. I-am copiat link-ul si am intrat in dialog cu cei de acolo. Se pare ca e de platit un pret, pentru care primesti inapoi cam banii pe care ii dai sub forma de vaucer. In continuare daca esti multumit de ce ti se ofera poti continua cu ei... fara sa iti mai ramburseze ceva.

    Interesant mi s-a parut insa dialogul. Cel cu care am avut placerea sa discut mi-a atras atentia cu delicatete ca pariem pe un cal mort. Segmentul la care ne adresam e paralizat de vlogeri.. Lumea nu mai e interesata in povesti plate si in niciun caz nu mai e deschisa catre dialog. Toti vor doar sa se vada si sa se laude cu imagini doveditoare... Mi-a fost sugerat un nou format, in care sa se incurajeze poastarea filmuletelor fiecaruia.. E o poveste lunga si care m-a pus pe ganduri. Am coordonatele tipului, insa as vrea sa elaborez o schema pe care sa o discutam pe indelete mi intai aici... Pana atunci, proiectul cu FB, initiat de Sfatuitorul poate continua, intrucat inteleg ca el are un destin aparte...
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Autentikov Mar Sept 24, 2019 11:57 am

    Mai cotizam pentru reclama ? Intreb pentru un prieten ? aroganta
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de The Dude Mier Sept 25, 2019 8:42 am

    Faceti economii... Urmeaza in curand, doar ca nu e deloc atat de simplu pe cat ar fi trebuit sa fie..

    hainoroc
    citadin
    citadin


    Mesaje : 71
    Puncte : 85
    Data de inscriere : 22/11/2015
    Varsta : 37

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de citadin Joi Sept 26, 2019 9:38 pm

    The Dude a scris:150 pana la sfarsit de an, asta inseamna 600 pana acum, sau 50/lei/luna/persoana (incluzand contributia mea).. Cred ca ar trebui sa meraga, avand in vedere ca la 100 de euroi poti inchiria un domeniu pe doi ani... zic si eu ca alt termen de comparatie n-am.. suspiciune

    sunny sunny sunny

    **********

    yeeees

    The Dude a scris:Faceti economii... Urmeaza in curand, doar ca nu e deloc atat de simplu pe cat ar fi trebuit sa fie..

    hainoroc

    daaaaa
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Lun Oct 21, 2019 3:29 pm

    Pe scurt: nu se merita. Google ne-a raspuns ca poate accepta orice suma, urmand ca din banii pe care ii platim ei sa dimensioneze un program de promovare, cu atentionarea ca el va fi oricum ineficient. Statiscile confirma ca acest gen de activitati este in declin si nu mai poate atrage nicimacar pentru site-urile specializate pe teme de interes (auto, foto, calatorii, turism). Mi-au facut impresia unor oameni cinstiti, iar pentru 100 de euro lunar au un program mai mult decat generos. S-au oferit chiar sa ne acorde o perioada "pilot" adica de proba, cu reafirmarea scepticismului.


    Eu nu ne doresc o astfel de incercare, nu din cauza banilor, ci din motive determinate de rezultatul unor verificari proprii ulterioare. Peste tot pe unde am cautat am gasit doar locatii parasite, sau in agonie chiar mai avansata decat ce avem noi aici.


    Regret. Nu vad nicio cale sa relansam Republica spre afirmarea ei.

    Articon
    Articon


    Mesaje : 6460
    Puncte : 6462
    Data de inscriere : 13/07/2015

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Articon Lun Oct 21, 2019 4:19 pm

    lacrimi
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de The Dude Lun Oct 21, 2019 4:22 pm

    Rolling Eyes Si demersurile mele au cam aceleasi rezultate.. Asta e !! Mai bine singuri decat prost insostiti...

    TRAIASCA REPUBLICA DANGA !!!!
    citadin
    citadin


    Mesaje : 71
    Puncte : 85
    Data de inscriere : 22/11/2015
    Varsta : 37

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de citadin Lun Oct 21, 2019 4:59 pm

    Sfatuitorul a scris:Pe scurt: nu se merita. Google ne-a raspuns ca poate accepta orice suma, urmand ca din banii pe care ii platim ei sa dimensioneze un program de promovare, cu atentionarea ca el va fi oricum ineficient. Statiscile confirma ca acest gen de activitati este in declin si nu mai poate atrage nicimacar pentru site-urile specializate pe teme de interes (auto, foto, calatorii, turism). Mi-au facut impresia unor oameni cinstiti, iar pentru 100 de euro lunar au un program mai mult decat generos. S-au oferit chiar sa ne acorde o perioada "pilot" adica de proba, cu reafirmarea scepticismului.


    Eu nu ne doresc o astfel de incercare, nu din cauza banilor, ci din motive determinate de rezultatul unor verificari proprii ulterioare. Peste tot pe unde am cautat am gasit doar locatii parasite, sau in agonie chiar mai avansata decat ce avem noi aici.


    Regret. Nu vad nicio cale sa relansam Republica spre afirmarea ei.


    Poate ne vedem totuși la o bere, să discutăm offline! Cine se bagă? Smile
    Kavarna
    Kavarna


    Mesaje : 1770
    Puncte : 1819
    Data de inscriere : 17/02/2015
    Varsta : 43

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Kavarna Mier Oct 23, 2019 4:08 pm

    greuuu. Din cate stiu nicio intalnire fata'n fata nu s-a terminat bine pentru forumul din care proveneau participantii... sa zica si Dude ce-a patit cu aia de pe Han, iar eu voi zice cu bucuria despre softpedia. Nu e bine sa ne vedem, ori sa ne cunostem in afara virtualului.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de The Dude Vin Oct 25, 2019 4:20 pm

    Yes citadin... a iesit prost de fiecare data... mai putin un singur caz, dar acela a fost asa trecand in zbor cumva pe deasupra..

    Insa o bere... ei asta face mult de tot.. poate gasim o cale, dar in aceasta perioada va fi greu.

    Tinem aproape.

    Continut sponsorizat


    Indoieli si temeri... - Pagina 3 Empty Re: Indoieli si temeri...

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 11:26 am