Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


+4
Autentikov
Articon
The Dude
Kavarna
8 participanți

    366 # MY LIST

    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de The Dude Mar Aug 23, 2016 7:15 am

    Giiiii..am dat un search....Se pare ca face de toate.... suspiciune

    ramanem in spiritul beatles si al acestei conversatii:

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Aug 23, 2016 8:21 pm




    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Aug 23, 2016 11:04 pm

    Mda ! Nici eu nu ma mai inteleg ... habar nu mai am ce e bine si ce e rau ... ce fac cu mintea mea - ma joc prea mult dar nu ma pot abtine pentru imi place prea mult ...
    azi a fost depre noi ... care noi ? despre mofturi si viciu , despre iubire ...care iubire ? pentru cine ?

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 24, 2016 12:43 am

    Revin - teama de clovn - e reala , dar cred ca e normala. Mi- am adus aminte de o chestie dintr- o carte de psiho indecizia e asociata cu anxietatea si depresia . Ding ding dong . Sistem - urasc deghizarea .
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 24, 2016 12:21 pm

    muzica sa cante ...
    am crezut ca este baiat - asa era in capul meu - un adolescent ciudatel   .
    Este o femeie de 38 de ani Laura Pergolizzi - LP - si e clar ca este  lesbi   - vocea este frumoasa si cantecul imi place




    “Cheers (Drink to That)”,  “Beautiful People". piese compuse de ea dar pe care le canta altcineva



    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 24, 2016 12:24 pm

    The Dude a scris:Giiiii..am dat un search....Se pare ca face de toate.... suspiciune

    ramanem in spiritul beatles si al acestei conversatii:






    azi dimineata am avut o conversatie cu cineva care a pomenit de piesa asta ... coincidenta ?! nu cred - prea se leaga toate
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Aug 24, 2016 8:35 pm




    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Aug 25, 2016 10:14 pm



    Azi nici unul dintre noi nu a mancat pana tarziu - ne-am fost apa , mancare si soare .

    Simt - asta e tot ce conteaza




    .




    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Vin Aug 26, 2016 2:26 am

    noapte buna sau buna dimineata sau ieri m-am dus la somn azi

    fuse si se duse un 25 usor la birou = atipic cu spital analize, cu dentist , cu birou cu patru ore blank nestiute si neauzite decat de mine



    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Lun Aug 29, 2016 11:07 pm

    Cata cantitate de prostie poate sa fie in doua tartacute care in timpul programului pe bani mei si pe calculatoarele mele ( vorba cantecului pe bani mei si pe muzica mea ) schimba mesaje pe Fb ?! In loc sa - ti numeri bubele din cap sa stai sa interpretezi priviri , gesturi si vorbe . Ma gandesc la o chestiuta urata . Pot si eu sa joc asa ! Dupa un secol am zis sa verific in istoric ... Si am gadit suficient cat sa creasca pulsul ! Nb - lehamitatea este mare !
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Aug 30, 2016 10:25 am



    lehamite ...... plus infinit de lehamite


    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Aug 30, 2016 5:10 pm

     




    As vrea sa ne iasa de data asta - stiu ca putem sa facem asta .
    Ne intalnim in urmatoarea viata cu niste stele norocoase in jur si o luam de la capat de acolo de unde am ramas . Iti promit
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de The Dude Mier Aug 31, 2016 7:05 am

    Cata cantitate de prostie poate sa fie in doua tartacute care in timpul programului pe bani mei si pe calculatoarele mele ( vorba cantecului pe bani mei si pe muzica mea ) schimba mesaje pe Fb ?!


    Hey Iasnob, omul trebuie interpretat ca un scop, nu ca pe un mijloc. Intre toate porcariile pe care un angajat le poate face asta pare cea mai nevinovata (lasa ca cei mai multi adepti FB nici nu se mai pot controla - sunt dependenti in sevraj).

    Gandeste-te ca te-ar fii putut fura, sau ca ti-ar fii putut incurca in mod constient documente....ori ca ar fi divulgat secrete...s-ar tine de reclamatii...

    Prin alte parti debuseuri din astea sunt puse la dispozitia operatorilor prin invitatii la pauze scurte, dar dese, pentru cate o partida de darts, un tintar, un cuvant incrucisat, etc....Cica s-a dovedit ca sunt mult mai eficienti in felul asta.

    never the less: ingaduinta aduce mult mai multe beneficii decat pedeapsa, asa ca:

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Sept 01, 2016 9:17 pm

    nu cred ca am spus clar ce m-a deranjat Smile))) sunt niste oameni care se dau asa rotuzi se umfla si te pupa in fund fara sa le ceri asta dar de fapt au o cu alta parere : )))) nu cred ca e cazul  sa povestesc ca unul si-a lasat ca prostul userul si parola de la fb si am intrat ca in branza in mesajele lui de pe FB.


    in alta ordine de ....zic si eu  ca atat ii duce capul

    sunt in starea functionala ,sunt ok cu somnul cu dentistul cu intalnirea de sambata de la scoala .


    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Lun Sept 05, 2016 10:56 pm



    Frumoasa intalnirea de sambata , neasteptat de putini au ajuns, din 36 se anuntara cam 23 , am fost doar 13 . Diriga un pic imbatranita dar inca o prezenta fermecatoare. Ne-am complimentat reciproc .
    Daca acum cinci ani a fost o hahahaiala generala acum nu a mai fost chiar asa : menopauza , boala , divort , copil grav bolnav , depresie , deces sot, deces copil cuvinte pe care nu doream sa le aud sau sa le spun . Si nu stiu cat de sincera a fost mica poveste a fiecaruia .
    Te miri de unde zambetul , te miri cum sunt toate mintile acasa .
    Nimeni nu a pronunta cuvantul adulter desi barfele circula usor .
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Sept 06, 2016 10:14 am

    Stiu ca iubirea nu este un troc penibil iti dau ca sa imi dai yeeees . Gata azi vreau sa ma gandesc la cate am de facut la munca sa ma concetrez pe asta nu pe caluti verzi pe pereti .

    Imi este draga perioada asta din an , imi place prima zi de scoala , imi plac copii . In ziua in care incepe scoala ma asez undeva si stau si ma uit la cei care trec pe langa mine si imi place ce vad . astept nerabdatoare ziua de luni .

    Sambata nu am simtit ce am simtit acum cinci ani . Nu am fost acolo, implicata, deloc , a fost ceva mecanic , imi era dor de pici si regretam fiecare minut care ma tinea departe de el.
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Sept 06, 2016 10:18 am

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Sept 06, 2016 9:22 pm



    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Sept 07, 2016 6:54 pm

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Sept 08, 2016 10:50 am

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Sept 08, 2016 3:00 pm

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Sept 08, 2016 3:21 pm

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Vin Sept 09, 2016 12:17 am

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Vin Sept 09, 2016 11:48 am

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Vizitator Lun Sept 12, 2016 10:30 pm

    Timpul nu imi ajunge / vreau niste timp asa cam la doua trei tone . Am aflat vineri ceva incredibil despre un fost si o fata oarecare . Ea - o fata cuminte genul care nu pare interesata de €&@/ una care te gandesti ca e mai interesata de mersul trenurilor decat de barbati . O adevarata surpriza ce potential are fata asta - zici ca e profesionista. . Ma simt responsabila ca s- a ales praful de vietile lor . Incredibil ce masti purtam - toti . Ma ganndesc acum ca si fata asta stie de mine . Gura - sparta -asta - mi- a enumeat toate femeile cu care a fost si pe care le cunosteam si eu -nu vad de ce cu mine ar face o exceptie - sa nu spuna despre noi . Mi- e somn - am trimis un mail - m- am abtinut o saptamana - sunt mandra de mine .

    Continut sponsorizat


    366 # MY LIST  - Pagina 2 Empty Re: 366 # MY LIST

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 11:40 am