Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


    Cronica de Concert

    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Cronica de Concert Empty Cronica de Concert

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mai 14, 2015 8:28 am

    Yngwie Malmsteen la Bucureşti.

    ..un concert de mare angajament, excelent sound, remarcabila admosfera..

    Formula in care Yngwie J. Malmsteen a concertat la Bucuresti este urmatoarea:

    Yngwie J. Malmsteen - Guitar
    Nick Marinovich - Vocals, Keyboard
    Ralph Ciavolino – Bass, Backing Vocals
    Mark Ellis – Drums

    Cronica de Concert Image20

    Cronica de Concert Image7
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Cronica de Concert Empty Re: Cronica de Concert

    Mesaj Scris de The Dude Vin Mai 15, 2015 7:28 pm

    sunt inca plin de energiile preluate.....nope..nu un spectacol criminal...in multe momente am avut senzatia ca ma aflu sub cupola circului, dar nu in sensul acuzativ al cuvantului (showul cu acrobatii m-a fascinat de fiecare data), ci mai degraba prin alcatuirea reprezentatiei..

    Efectul "de scena" face din orice piticanie un urias. Yngwie are insa cam doi metri, asta doar asa fata'n fata...Pe scena apare de vreo trei metri.

    Uriasul asta, zidul lui Marshall, dexteritatea supranaturala cu care manuieste chitara abilitate ce trimite cu gandul la un prestidigitator (scamator); unele comentarii ale basistului, gesturile de contesa ofensata care intrerupe un solo din cauza blitzurilor, modul in care se schimbau stratocastele, sau cel in care Malmsteen il lauda fara retinere pe artistul din el..toate astea impreuna sunt de o asemenea calitate.


    Una peste alta sunetul a fost beton, iar muzica prezentata impresionanta.

    O seara placuta, care a meritat

      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 11:55 am