Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


3 participanți

    Baba Esca PRO TV

    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Baba Esca PRO TV Empty Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de The Dude Mier Dec 06, 2017 11:24 am

    Turbata de invidie pe Firea care, iata a ajuns Primar General din comentator la un post cu o audienta "net inferioara", vipera in discutie improsca cu venin orice stire care are legatura cu guvernul PSD.

    Nu ca astia ar fi cine stie ce nedreptatiti sau ca in multe dinrtre imputari adevarul nu ar fi la locul sau, insa atitudinea asta permanent acuzatoare si superioara e dezgustatoare.

    Baba Esca (JidovEsca cum i se mai spune la ea acasa) mai are acum si o alta nemultumire care nu i da pace: niciunul dintre cei atacati in modul cel mai josnic, nu o baga in seama nici macar cu o injuratura acolo.

    Iar consolarea in dialogurile Escu-Esca, cu Cristinel (amantul chel) e iluzorie si la fel de fara ecou public.


    mare tragedie mare
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de Autentikov Joi Dec 07, 2017 10:24 am

    Eu nu am parerile tale despre protestatarii din Piata Victoriei. Dimpotriva. Insa iti respect opiniile si in acelasi bun simt al comunicarii evit subiectul.

    Despre madam esca, ea este insa intr-adevar o penibila. Cunosc amanunte jenante in legatura cu implicarea in actiunile de prevenire a cancerului la san si am fost pur si simplu jignit cand, la numai cativa ani de activitate ca crainic tv, fara sa aiba o pregatire de profil, s-a apucat sa scrie carti in care sa ii invete pe altii meserie.

    Pana la urma postul are o audienta din inertia vremurilor bune si proasta ei calitate e constant trecuta cu vederea, insa nu-i intrevad vreun viitor roz.
    Articon
    Articon


    Mesaje : 6460
    Puncte : 6462
    Data de inscriere : 13/07/2015

    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de Articon Joi Dec 14, 2017 4:22 pm

    Subscriu. Era o draguta si o delicata.
    Acum e patimasa si militanta.


    Nu-s rautacioasa, dar am vazut-o la inaugurarea luminilor in initiativa aia frumoasa contra cancerului la san.

    In realitate arata ca dracu'

    Ma rusinez cand cineva sustine cauza in care cred (#rezist) cu atat de joase argumente.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de The Dude Joi Iul 16, 2020 2:47 pm

    Baba Esca lovita de covid (iata cum aceasta solutie a iesirii din umbra dezinteresului public, capata tot mai multi adepti) este atat de nemultumita de felul in care conditia ei a fost receptata (aproape anonim, in ciuda unuor eforturi ale mascariociului de servici CTP) incat a dat zvon ca se afla in stare critica... Doar doar s-o milostivii vreun post sa o puna pe prima pagina...


    Megavedeta, cum este numita contemplativ de acel idiot, face spume, dar incepe sa inteleaga spectrul apusului ce i s-a arata de mai multa vreme dar a carui imagine a ales sa o ignore... Boahhhh !!
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de Autentikov Vin Oct 23, 2020 11:08 am

    Ridicola babashtoaca, si intreaga mama omida (protv-ul) !!
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de Autentikov Mier Oct 28, 2020 4:19 pm

    Baba Esca PRO TV Screenshot-20201028-161453-Facebook

    Continut sponsorizat


    Baba Esca PRO TV Empty Re: Baba Esca PRO TV

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 8:54 am