Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


    Atentatele ..

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Mar 22, 2016 10:25 am

    Pe aeroportul international Zaventem din Bruxelles s-au produs doua explozii in zona de check-in a American Airlines . 11 morti. 

    Atentatele .. 56f0fc7b682ccfdb7411b01c

    Atentatele .. _3t3pByG6PKRWGp1
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Mar 22, 2016 10:26 am

    O alta explozie la o gura de metrou in preajma institutiilor europene.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de The Dude Mier Mar 23, 2016 6:48 am

    Atentatele .. Tumblr_inline_o4c8d8eyZI1s3ijsn_500



    ....n-o zic numai eu...de fapt, desenul nici nu imi apartine...
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de The Dude Mier Mar 23, 2016 6:49 am

    Atentatele .. 1455010_10154049875975816_5076119466646377333_n
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Mar 24, 2016 11:57 am

    Atentatele .. Doliu
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Mar 24, 2016 12:26 pm

    Dl Papahagi nu-i tocmai autoritatea ...politica a carei opinie sa o iau in considerare, mai ales ca-i si retorica. 
    Clivajul intre civilizatie-libertate/ primitivism-robie-obscurantism e prea mare ca sa gasesti o solutie de compromis. Atat timp cat popoarele in care se dezvolta terorismul tac, ba chiar subscriu tacit la masacrele din statele occidentale , nu sunt sanse de ..epurare, de control a ..focarelor. Razboi? Cu cine?  Poate o investitie majora in serv secrete ?! NU STIU !
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mar 24, 2016 3:34 pm

    ...nu-i, ce-i drept...Da cine e ??...Cine e ala sa ridice piatra ??

    Epurare masiva: DA !!

    In momentul de fata nu-i nicio situatie social-umanitara....E o invazie a unei armate de lupi, coafata in oite, care ocupa tacit Europa, cu complicitatea acesteia. E revoltator....


    Islamul trebuie redus...anulat....In felul asta sustinatorii se vor deconspira de la sine si vor putea fi neutralizati.
    Migrantii trebuiesc repatriati la casele lor...Sa isi rezolve problemele la ei acolo.

    Islamul oricum n-are nicio valoare culturala (islamul, nu practicantii) si e doar o piedica in ordinea progresului...e doar o doctrina parazitara.

    Cat despre valorile libertatii si ale fraternitatii ??...ele asa au si aparut, din manifestarile ce le-au putut pune in evidenta...astia nu-s oameni...nici nu stiu ce ar putea fi ??




    PS...investitia in serviciile secrete e si cea mai asteptata reactie din partea acestora....as merge chiar pana acolo incat sa presupun ca ele au si favorizat aceasta stare de lucruri, care in ciuda unor prejudicii de moment, deschide oportunitati de neimaginat...
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Mar 24, 2016 8:08 pm

    Dude a scris:..nu-i, ce-i drept...Da cine e ??...Cine e ala sa ridice piatra ??

    Io ! Shocked in ce-l priveste pe dl Papahagi imi esta dator cu cativa ani (din viata )   prin coparticiparea la o coalitie corupta care nu l-a deranjat  ! adica , statutul lui ..civil a servit ca paravan la matrapazlacurile unora; trebuia sa se dea deoparte sau, mai corect , sa contracareze , sa sparga gasca , sa faca ceva dom'le !!! 

    Revenind la subiect, citeam pe undeva  ca , masurile de crestere a sigurantei in zonele predilect expuse , ar fi o solutie; desi investitia pt aeroporturi ar fi prea costisitoare (min. int. fr.) si, aproape imposibil de aplicat datorita afluxului prea mare de persoane . 
    Oricum e imposibil sa vanezi o tinta mobila si care schimba habitatul! Tu, Dude,  tre' sa stii mai bine p'asta cu ..vanatul.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mar 24, 2016 8:28 pm

    Vanatorii adevartai nu au voie (prin statut) sa traga in tinte stationare.
    Daca la o bataie un iepure refuza sa fuga, sau un fazan nu vrea sa se ridice in aer...nimeni nu trage in el; aia n-ar mai fi vanatoare: ar fi o executie.

    Din partea celui responsabil, vanatul are aceasta corecta optiune: cand e indispus, e scuzat de a participa la partida.


    Acum....faza cu habitatul..

    Si aici sunt reguli.

    Spre exemplu, atunci cand e ger, ori au avut loc mari caderi de zapada, sau alte evenimente neobisnuite i-au afectat grav mediul, vanatul este iarasi invoit...Nu se poate comporta ca in situatiile normale (n-are cum fugii prin zapada inalta, se misca greu la minus 'șpe grade, etc).


    Nope fiatlux...vanatoarea este un sport echitabil, oricat ar parea de nedrept.


    Eliminarea alienatilor care pun in pericol civilizatia insasi nu se poate compara cu asta, si nici nu se poate realiza dupa conduite asemanatoare, caci nu stiu de unde si-ar extrage respectul necesar (si crede-ma ar fi nevoie de mari cantitati).
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Iun 29, 2016 9:20 pm

    28 iunie 2016 h ~22 -atac armat urmat de detonare personala a 4 indivizi in aeroportul Ataturk din Istambul . 41 decedati, 239 raniti , 1 roman ranit. Revendicat de isis.
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Vizitator Mier Iun 29, 2016 10:28 pm

    Atentatele .. 61816681

    Continut sponsorizat


    Atentatele .. Empty Re: Atentatele ..

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:30 am