Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


5 participanți

    Intamplari fotografice in actualitate

    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mar 16, 2017 9:47 am

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Med_thmb_afis-63465
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Mar Apr 11, 2017 1:57 pm

    O prietenă l-a trezit pe Josef K la 3 dimineața: „Au venit rușii”, i-a spus la telefon. Fotograful de 30 de ani abia se întorsese din România, unde cunoscuse și pozase romi. În acea noapte de august 1968 a avut șansa să pozeze invadarea Cehoslovaciei. A deschis geamul din camera obscură și a auzit zgomotul avioanelor grele. Au urmat șapte zile în care Josef K a făcut peste 10.000 de fotografii pe străzile Pragăi, pe care le-a publicat mai întâi sub anonimat și care au inspirat un personaj de roman. Romanul nu a fost scris de praghezul Kafka, ci de conaționalul Kundera.

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Praga2

    La Bucuresti in luna mai.
    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Vin Mai 12, 2017 3:38 pm

    E adevarat ca Nikon e pe cale sa dea faliment ?
    Articon
    Articon


    Mesaje : 6460
    Puncte : 6462
    Data de inscriere : 13/07/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Articon Mier Mai 17, 2017 9:32 am

    Nu cred. Am primit o invitatie de la Nikon pentru un eveniment la Iasi.
    Sti ceva de asta Dude ?
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mai 18, 2017 3:50 pm

    Articon: DA, e o sedinta de promovare a noilor teleobiective Nikon (focala lunga) si se va desfasura intro vinacoteca sau crama din Iasi, cu degustari si tratatii. Initial a fost o actiune NPS, dar s-a extins la cursantii absolventi de curand.. si apoi altor categorii de fani Nikon...In care te incadrezi de ai fost invitata ?? (ps, ai de gand sa onorezi invitatia ??)
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Joi Mai 18, 2017 3:56 pm

    Sfatuitorul a scris:E adevarat ca Nikon e pe cale sa dea faliment ?



    Nu-i adevarat, insa o farama de adevar exista. Politica brandului de a majora pretul de raft cu 25%, intr-o strategie de marketing ce urmarea doar sa permita reduceri ulterioare la raft de 25% (deci practic o pastrare a aceluiasi pret - practica destul de comuna la alte firme concurente) nu a tinut cont de declinul evident al DSLR-urilor din aceste zile.

    Nikon sufera acum de serioase scaderi la vanzare din cauza descurajarii clientilor potentiali...asta peste regresul general al intregii industrii foto-digi din ultimi doi ani.

    Da, Nikon a amanat lansarea unor noi modele, in cele mai multe cazuri fara sa mai anunte o data cat de cat precisa.


    PS... asa, din culise, observ si eu o raceala semnificativa a firmei fata de acolitii ei cei mai reprezentativi: membrii NPS.
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Autentikov Mar Mai 23, 2017 9:56 am

    The Dude a scris:Articon: DA, e o sedinta de promovare a noilor teleobiective Nikon (focala lunga) si se va desfasura intro vinacoteca sau crama din Iasi, cu degustari si tratatii. Initial a fost o actiune NPS, dar s-a extins la cursantii absolventi de curand.. si apoi altor categorii de fani Nikon...In care te incadrezi de ai fost invitata ??   (ps, ai de gand sa onorezi invitatia ??)

    Si cum s-a desfasurat sedinta ?
    Articon
    Articon


    Mesaje : 6460
    Puncte : 6462
    Data de inscriere : 13/07/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Articon Mar Mai 23, 2017 10:01 am

    Eu n-am ajuns ca evenimentul a fost la Iasi.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Mar Mai 23, 2017 10:23 am

    Nici eu n-am ajuns la capatul lumi, dar cei care au ajuns au comentat evenimentul la superlativ.
    Bine ca oricum focala lunga e spectaculoasa si cucereste inima oricui, chiar daca e mult mai greu de stapanit.
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Joi Iun 15, 2017 1:12 pm

    ..pe 25.07.2017 Nikon implineste 100 de ani !!!

    Mare eveniment mare, si cum descendenta Nippon Kogaku Klub e o firma foarte festiva ne asteptam la evenimente importante : keep in touch..
    Autentikov
    Autentikov


    Mesaje : 517
    Puncte : 513
    Data de inscriere : 19/05/2017

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Autentikov Mier Iun 28, 2017 9:50 am

    Am vazut ca f64 are deja un set de oferte promotionale generate de aniversare. Ele nu imi par nemaipomenite. Intrebare: Ne putem astepta la unele si mai dihai pe masura ce ne apropiem de eveniment ?
    The Dude
    The Dude


    Mesaje : 6855
    Puncte : 6988
    Data de inscriere : 17/02/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de The Dude Joi Iun 29, 2017 9:34 am

    Greu de spus...Insa nu-i niciun risc in a astepta. Stocurile sunt suficiente, promotia merge pana dincolo de data aniversara, iar daca va fi sa se intample ceva atunci se va intampla in chiar ziua srbatoririi..

    Nu stiu ce sa zic, s-a mai intamplat asa.
    Eu daca as avea bani sa cumpar ce imi doresc as astepta ziua norocoasa si as achizitiona atunci, sau imediat dupa, daca nu se va intampla nimic senzational atunci.
    Articon
    Articon


    Mesaje : 6460
    Puncte : 6462
    Data de inscriere : 13/07/2015

    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Articon Lun Iul 03, 2017 12:36 pm

    Se pare ca ai prognozat corect. La yellow Store din Baneasa preturile au mai scazut un pic fata de oferta anuntata.

    Continut sponsorizat


    Intamplari fotografice in actualitate - Pagina 3 Empty Re: Intamplari fotografice in actualitate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 8:25 am