Republica Danga

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „


3 participanți

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    avatar
    March


    Mesaje : 10
    Puncte : 22
    Data de inscriere : 03/04/2015

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de March Vin Iun 05, 2015 6:18 pm

    Sfatuitorul
    Sfatuitorul
    Admin


    Mesaje : 830
    Puncte : 943
    Data de inscriere : 13/02/2015
    Localizare : Bucuresti

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Sfatuitorul Vin Iun 05, 2015 8:49 pm

    Daaa, de ceva vreme, la o emisiune televizata de folk apare mereu Dan Andrei Aldea, proaspat intors de pe alte meleaguri
    Pot doar spune ca a imbatranit frumos si e atat de fermecator...


    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste 15-Dan-Aldea_bihoreanul
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Vizitator Joi Noi 17, 2016 11:29 pm

    March , ce mai zici ? nesigur

    Anunt aici lansarea unui CD reeditat ...ABRA pe 25 nov 2016 !





    si o reeditare, revizuire si imbogatire a cartii lui Doru Ionescu .. "Timpul chitarelor - Cornel Chiriac si epoca beat "

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Cartea-la-stand-targul-Gaudeamus-1024x802

    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Vizitator Vin Noi 18, 2016 4:58 pm

    Gryphon
    Gryphon


    Mesaje : 237
    Puncte : 237
    Data de inscriere : 17/04/2015
    Localizare : NV

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Gryphon Mar Noi 22, 2016 4:53 pm

    fiatlux a scris:
    si o reeditare, revizuire si imbogatire a cartii lui Doru Ionescu .. "Timpul chitarelor - Cornel Chiriac si epoca beat "

    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Cartea-la-stand-targul-Gaudeamus-1024x802
    Merci de pont! L-am văzut când am intrat ultima dată pe aici.

    Am comandat-o între timp, împreună cu cele două volume despre Phoenix ale lui Nicu Covaci. Azi sau mâine ar trebui sa-mi sosească. Very Happy

    Apropo de carțile despre rock/jazz. Am tot cumpărat dar pe majoritatea le-am stivuit, amânând lectura lor.
    Acum mi-am zis că ar fi cazul să încep ceva. Și dacă tot e anul lui, m-am apucat de Bob Dylan - Cronica vieții mele.
    Îmi place.
    avatar
    Vizitator
    Vizitator


    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Vizitator Mar Noi 22, 2016 6:59 pm

    Me too ! Sper ca se terminase .."Tarantula" pe care eu am prins-o (pe langa "Cronica.." ) dar nu se poate citi vai  cu toata dragostea ,vorba nushcui ! Laughing I-o dau lui Mos Craciun sa i-o dea lui Dude ! aroganta

    Intru impacare daaaaa

    https://vimeo.com/82978694

    Continut sponsorizat


    Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste Empty Re: Eveniment in rockul romanesc: SFINX, una din cele mai iubite trupe rock din anii 70 se reuneste

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 11:39 am